آشنایی با ملات خشک آماده فوری پلیمری واوند بخش اول

 صفحه نخست

علیرغم تحول در تولید و کاربری های ایجاد شده در متریال های

ساختمانی بالخصوص در ملات ها هنوز هم کاربری ملات های پر هزینه و ضایعات ملات ماسه و سیمان سنتی بکار میرود. فارغ از این‌که لازمه ساخت ملات های ماسه سیمان سنتی داشتن

تجربه و دانستن نسبت‌های بین مواد اولیه است و از نظر فنی هم اشکالاتی در آن دیده می‌شود و مصرف آن مقرون به صرفه نمیباشد .

اکنون متریال های کامل و متنوعی از ملات آماده خشک فوری و سریع با کاربری های ساده و آسان و افزودنی های گوناگون بکار میروند تا جایگزین ملات های ماسه سیمان سنتی شوند .

چنانکه تمایلی به کسب اطلاعات در این زمینه دارید در خواندن

نوشته ها با ما همراهی کنید

 متریال ملات های خشک : از سه ماده اصلی سیمان ، سنگدانه‌ها و یک سری مواد افزودنی شیمیایی است این ملات ها به‌صورت آماده و با نسبت‌های کاملاً استاندارد در کارخانه‌ها مخلوط می‌شوند و سپس در بسته‌بندی‌های مختلف توزین شده در اختیار مصرف‌ کنندگان قرار می‌گیرد .

ابر ساختمان سنگین اجرا شده با ملات ماسه سیمان سنتی

ملات واوند پروژه با ملات سنگین

ملات بنایی پلیمری خشک

صفخه دوم مقادیر افزودنی های پلیمری و سلولزی و متریال های دیگر تشکیلدهنده در ملات‌های آماده خشک واوند که در آزمایشگاه تعیین مشوند موجب کارپذیری ، چسبندگی و عمل آمدن مطلوب و مقاومت در برابر عوامل جوی و شیمیایی سولفاته سواحل دریا ها برحسب کاربری های مختلف هستند . علاوه بر اینکه ملات واوند خشک آماده پلیمری در تیپ متنوع تولید میشوند کاربران میتوانند برحسب نیاز به نوع کاربری در آنها تغییرات مورد نظر خود را ایجاد بکنند : رنگ : ملات هایی که در کارخانه تولید میشوند به دو رنگ زیتونی روشن و کرم می باشند میتوانید با آمیختن رنگ دانه به رنگ مورد نظر و سلیقه تان تغییر دهید .

• الیاف : برای اندود بدنه و بندکشی بتن واش الیاف قابل افزودن میباشد .

خلط با ملات ماسه سیمان سنتی : درصورت آمیختن ملات پلیمری خشک آماده واوند به ملات های ستنی در کاربری فرش تایل ملات را کار پذیرتر و روانتر میکند .

تیپ های ملات واوند پلیمری خشک متریال کار پذیر سبک سازی

ملات خشک آماده ویژه کاشی کاری یا همان چسب کاشی

صفحه ســـه

مملات خشک عایق‌کاری : اگر نیاز به ملاتی مقاوم برای استفاده در مکان‌های مرطوب داشتید یا قصد ترمیم ملات یا ساخت دوغاب در مکان‌هایی مانند استخرها را داشتید ، بهترین گزینه ملات‌های خشک عایق دار هستند.

ملات خشک آماده دیوار چینی : انواع بلوک های بتنی سنگین ، بلوک های بتنی سبک با پوکه معدنی و پوکه صنعتی و بلوک های سفالی دیوارهای صاف اتو کشیده اجرا شده با ملات خشک آماده پلیمری واوند در مقایسه با ملات های ماسه سیمان سنتی به نسبت 7 به 11 گچ و خاک کمتری نیاز داشته واجرای اندود با سرعت بالایی انجام میگیرد بدیهی است که دیوار ها عایق حرارتی شده و

از بارمرده اسکلت و مصرف برق دوره بهره برداری کاسته شده و سیستم تهویه خلاصه تری لازم میشود !

 ملات اندود بدنه و نماسازی با رویه ای از فیلم پلیمر البته براق مقاوم در برابر رطوبت و شرایط آب و هوای سولفاته مناطق ساحلی

ملات‌ خشک آماده ویژه بندکشی های : بدنه یوار با رویه پلیمری

البته ملات‌های خشک دارای انواع بسیار زیادی است که در اینجا

تنها چند نمونه آنها معرفی شد که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

الیاف پروپیلن

الیاف پی پی گزینه برای دیس پرس سازی ملات پلیمری

اشنایی با ملات خشک آماده فوری پلیمری واوند بخش دوم

حه چهارم

مزایای ملات های پلیمری :

• قیمت مناسب‌ تر لازمست ضمن استفاده مقایسه شده و مورد توجه قرارگیرد .

• حمل و نقل آسان : مانند ماسه به جابجایی فوری و رفع سد معبر نیست و مقدار باقیمانده کیسه ها در طبقات به سادگی قابل جابجایی به طبقات دیگر هستند .

ضایعات و تولید نخاله ندارد

• صرفه‌جویی در عامل زمان

با صرفه‌جویی در مصرف سیما به محیط زیست آسیب نمیرساند

به پایان ساعت کارملات مازاد باقی نمیماند .

با بهره وری از تعداد کارگران وسرعت اجرای بالا بدون نیاز به

ابزار کارهای پرهزینه و استهلاک بیل و فورغون

مزایا و معایب ملات خشک آماده

تمام تلاش ما در این نوشته تا به اینجا این بود که مزایای ملات خشک نسبت به ملات‌های سنتی را با شما در میان بگذاریم. اکنون به اصل این ماجرا یعنی مزایا و معایب ملات‌های خشک می‌رسیم. پیش از خواندن این موارد در نظر داشته باشید که تمامی این مزایا و معایب به نسبت ملات‌های سنتی در نظر

گرفته شده‌اند نه به‌صورت مطلق. پرش به خانه


ملات واوند آماده فوری سبکسازی تمیز ملات دیوار چینی پلاستر اندود ، نماسازی و بندکشی

صفحه پنج

مهم‌ترین مزایا و برتری‌های این محصول نسبت به نمونه سنتی عبارتند از :با وجود تمام مزایای گفته شده، ملات‌های خشک دارای معایبی نیزهستند که به شرح زیر است:

• تولید ملات آماده خشک نیازمند هزینه زیادی است

• تولید ملات آماده خشک نیازمند پرسنل کامل است

• مواد شیمیایی مورد استفاده در ملات آماده خشک نیازمند ملاحظات زیادی هستند

• حمل و نقل ملات آماده خشک در ابعاد بزرگ قدری مشکل است

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تمام موارد معایب ملات‌های خشک مربوط به فرایندهای تولید و یا حمل و نقل است اما در بحث کاربرد و کارایی هیچ‌گونه ایرادی بر روی این محصول به نسبت ملات‌های سنتی نمی‌توان گذاشت.

با وجود این‌که ملات‌های خشک برای تولید‌کنندگان این محصول معایبی دارد اما برای مصرف‌کنندگان آن تقریباً می‌توان گفت خالی از هر ایرادی بوده و استفاده از آن می‌تواند

صفحه ششم

فرآیند‌های کاری فعالان حوزه ساختمان را حرفه‌ای‌تر و سریعتر

پیش ببرد اما به هر صورت تشخیص استفاده از ملات خشک یا سنتی برعهده افراد است و ما در این نوشته تمام تلاش خود را به کار بستیم تا نکات مهم در این باره را برای شما بازگو کنیم.

لازم به ذکر است که مزایای این محصول، تنها برای انواع با کیفیت آن صدق می‌کند و متأسفانه امروزه شاهد وفور انواع ملات خشک تقلبی و بی‌کیفیت در بازار هستیم. به همین جهت بهترین راه برای خرید ملات آماده خشک با کیفیت، خرید از متریال ملات واوند معتبر و دارای عالیترین کیفیت است.

ملات واوند نشان تجاری ثبت شده و تایید گواهی کیفیت مطابق با

ستاندارد ها از مزکز تحقیقان راه شهری آماده اجرای نمونه کار در کارگاههای شما و فروش بهترین متریال های ساختمانی پلیمری برای شما میباشد . پرش به خانه

ملات خشک آماده پلیمری واوند ملات دیوار چینی پلاستر اندود ، نماسازی و بندکشی

Visits: 0

تماس رایگان آنلاین